همراه ما در تلگرام!

دعوت ما را جهت عضویت در تلگرام بپذیرید!

x

آموزش گوهرتراشی در فناوران زرین

گوهرتراشی چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گوهرتراشی به عمل تراش و پرداخت(پولیش) سنگ گفته میشود. این هنر گذشته ای درخشان دارد و قدمت آن به دوران انسانهای اولیه باز میگردد؛ یعنی زمانی که برای ایجاد ابزار و سلاح از سنگ، هنر گوهرتراشی بکار برده میشد. با این وجود شواهد بسیاری حاکی از استفاده از سنگ ها برای ساخت زیورآلات شخصی نیز بوده است. بدون درنظر گرفتن علت تراش و کنده کاری(کاروینگ) سنگ، این کار به عنوان بخش مهمی از زندگی روزمره و فرهنگ تلقی میشد و همچنان نیز اینگونه باقی مانده است.

 

در دهه 1950، گوهر تراشی تبدیل به یک شغل محبوب در آمریکا شد.

 

علاقه رو به رشدی در مردم برای تراش و پولیش سنگ های قیمتی خودشان وجود داشت. سپس این سنگ های تراش خورده روی قطعاتی از فلزهای گرانبهای آماده سوار میشدند و یا دورتادور خانه به نمایش در می آمد.

درحال حاضر کشورهای مختلفی مانند تایلند، هند و آمریکا به این حرفه مشغولند، در همین راستا شرکت فناوران زرین در مجموعه آموزشی خود این هنر را به هنرجویان مستعد و علاقمند آموزش میدهد و همچنین زمینه کارآفرینی برای آنان بوجود میآورد.

درباره گالری هومن

گالری جواهرات هومن فعالیت خود را در سال 1338 در صنعت تولید و فروش جواهرات ارزنده آغاز و طی 20 سال اخیر تحت مدیریت دکتر زنگنه در قامت بزرگترین تولیدکننده، برترین طراح و بزرگترین برگزارکننده نمایشگاه طلا و جواهرات در سطح کشور فعالیت نموده است. این مجموعه تنها نماینده رسمی پرنسس دایموند، یکی از زیر شاخه های هلدینگ فناوران زرین است.